تاریخ انتشار:93/8/28 - 13:24
شماره مطلب:1393828
نيشخند قاري شهيد به دنياي فاني

بخشي از وصيت نامه شهيد محمد بهروز لايقي

«محمد بهروز لایقی» به تاریخ 2 اسفند 1346 در تهران متولد شد. او در سال 1361 به جمع رزمندگان اسلام ملحق شد و چهار سال بعد، به تاریخ25 دی ماه 1365 شمسی، طی عملیات کربلای5 و در شلمچه، بال در بال ملائک گشود.
قرائت قرآن ، نماز و مناجات های عاشقانه اش به درگاه خداوند ، چشم و دل هر ببینده ای را مجذوب خود می کرد و از این روست که هنوز پس از گذشت سالها از آن ایام ، همه از او به عنوان یک بسیجی عارف و مخلص یاد می کنند .
 
سرانجام سرنوشت این گونه مقدر شد که پایان زندگی دنیوی و شروع حیات وی در سرای آخرت و حضور در محضر خدای متعال ، به تاریخ 25 دی 1365
از این شهید وصیت نامه ای برجای مانده است که در بخش هایی از آن چنین آمده است:

ای عزیزان ، من رفتم تا خط سرخ شهادت را رنگین تر کنم . من رفتم تا برای رضای خداوند ، نام ،یاد و قبرمن ، ان شاء الله تو ای دوست قدیمی و ای دوست جدیدم ، تو را بیدار کند . راهم را ببینی، شروع و پایانش را لمس کنی ، سپس آن را که ادامه راه انبیاء و ائمه و شهداست ادامه دهید .

مگر شماها نبودید که می گفتید یا حسین(ع) ، اگر آن روز بودیم در رکاب تو جان می سپردیم ، پس چرا امروز به ندای نائب صاحب الزمان(عج) ، امام خمینی لبیک نمی گویید ؟ عزیزان ،دوستان ، برادران نکند خدای نکرده در بستر بمیرید ، زیرا که در زمان شهادت ، مرگ در بستر غفلت و خواری است .

بیایید بیدار شویم و از دنیا برای آخرت خویش توشه جمع کنیم . هیچ چیز در این دنیا و از این دنیا برای ما نخواهد ماند ، مگر اعمال خوب و بد ما . بیایید با خدا باشیم .

آری رفتم تا راه کربلا باز گردد و شما عزیزان در فردایی زیبا به زیارت حضرت اباعبدالله(ع) بروید و عقده دیرینه دل خویش را با یاد ما باز کنید و یاد کربلا را تازه تر سازید و بر سینه و سر خود بزنید .

رفتم تا خط سرخ شهادت را با خونم رنگی تازه بخشم و کلمه عشق را در امتدادش حکاکی نمایم . خداوندا ما را به عشق خود بمیران .

بارالها ؛ نصیبم نما تا به هنگام جان دادن به دنیا و تمام آنچه که در آن برای منحرف کردن انسان از حق و حقیقت است ، نیشخند بزنم .

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح پاکش صلوات

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری