تاریخ انتشار:93/9/8 - 10:15
شماره مطلب:139398
فرمانده اي كه پا به توپ شد

فرمانده گردان تخريب لشگر سيدالشهدا شهيد نوريان

شهید "حاج محمود(عبدالله)نوريان" در تاریخ ۲۲ آذر ۱۳۴۰ در محله شمیران تهران به دنیا آمد؛ سال ۱۳۵۸ به عضویت سپاه پاسداران  در آمد؛ در سال ۶۱ با تأسیس "لشگر سیدالشهدا (ع)" به عنوان فرمانده گردان تخریب مشغول به کار شد.

"حاج عبدالله نوریان" از چهره های اسطوره ای رزمندگان تهرانی به شمار می رود. او در میان بسیجیان و پاسداران لشگر10 سیدالشهدا(ع)، خصوصا نیروهای "گردان تخریب و مهندسی"  محبوبیت و نفوذ بالایی داشت. روحیات معنوی و صفای روحش، زبانزد همرزمانش بود و سرانجام نیز پاداش خویش را دریافت کرد.

"حاج عبدالله" سرانجام در چهارم اسفند ۶۴ در عملیات "والفجر ۸" مجروح شد و پس از سه روز اغماء، در بيمارستان اهواز به شهادت رسيد. پیکر مطهرش در امامزاده علی‌اکبر "چیذر" (شمیران) به خاک سپرده شد.

عکس پيوست ، "حاج عبدالله نوریان" را در جبهه خوزستان در حال بازی با توپ نشان می دهد. نتوانستم منبعی پیدا کنم که نشان بدهد ایشان اشتغال و تعلق خاطر زیادی به  فوتبال داشته است اما عجالتا در این عکس  مشخص است پا به توپ خوبی داشته اند. گرچه امروزه اطلاق لفظ "اسطوره" به فوتبالیست های حرفه ای رایج و مقبول شده است اما بی شک، اسطوره های حقیقی این کشور، مردان بی ادعایی هستند که نام خود را با خون خویش بر تارکِ تاریخ این سرزمین به ثبت رسانده اند.

روحمان با یادش شاد
هدیه به روح پاکش صلوات

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری